McDonalds Bayilik ve McDonalds Bayilik Şartları | BayilikListesi.Com

McDonalds Bayilik ve McDonalds Bayilik Şartları

mcdonaldsMcDonald’s zincirinin yüksek kaliteli bir iş organizasyonu olarak tanınması ve en iyi lisans imkanlarından birisi olmasının temel nedeni, başarısının büyük oranda işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanmasıdır. Tabii, bu başarıyı pekiştiren diğer unsur, hemen hemen hiçbir işletmenin sağlayamadığı yüksek kalitede verilen McDonald’s eğitim ve destek programlarıdır.

Diğer üstün özellikler dışında işletmecilerimizden beklediğimiz temel özellikler şunlardır:

Girişimci bir ruh ve başarma tutkusu.
Özellikle insan yönetimi ve finansal yönetimde geniş tecrübeler.
Tüm zaman ve gücünü restoran yönetimi için harcama isteği ve imkanı.
Askerliğini tamamlamış olmak.
Katılıma bağlı olarak 6 – 8 ay süren eğitim programını tamamlayabilmek.
McDonald’s işletmeciliğinin gerektirdiği yatırımları karşılayabilecek finansal imkanlara şahsen sahip olmak.
Hareketlilik.

McDonald’s Bayilik ve McDonald’s Bayilik Şartları

McDonald’s işletmecisi olmak, size verilecek eğitim ve destekler sonucu başarılı bir iş sahibi olabilme imkanı yanında birçok avantajlar da getirecektir.
Kendi İşinizin Sahibi Olmak

McDonald’s işletmecisi olmanız, bir yandan kendi işinizin sahibi olurken bir yandan da McDonald’s uzmanlığı ve deneyimini yanınıza almanız, dolayısıyla da risklerinizi büyük ölçüde azaltmanız demektir.
Alacağınız Destek ve Servisler

Tüm işletmecilere birinci günden başlamak üzere verilen yoğun ve kaliteli eğitimler, bilgilendirme ve danışma hizmeti, ulusal ve lokal pazarlama destekleri, mal ve hizmet standartlarının sürekliliğini sağlamaya yönelik malzeme alımı ve kalite kontrol hizmetleri, ekipman tasarım ve yerleştirmesi, ürün araştırma ve geliştirme gibi; ama bunlarla sınırlı kalmayan, McDonald’s eksperlerinin size sağlayacağı destek ve hizmetler.
Zengin İnsan İlişkileri

Tam bir takım çalışması yaptığınız ekibiniz ile olan ilişkilerinizden müşterilerinize uzanan insan ilişkileriniz, sizde keyifli bir tatmin yaratacaktır.
McDonald’s Başarısına Katkıda Bulunabilme Fırsatı

McDonald’s işletmecileri, sadece sistemi en iyi şekilde uygulayan değil, aynı zamanda sistemin mükemmelleştirilmesi konusunda da aktif rol alan kişilerdir. İşletmeciler ayrıca, yeni ürünler geliştirme konusunda da önemli roller üstlenmişlerdir. Örneğin McDonald’s’ın en başarılı ürünlerinden Big Mac, bir McDonald’s işletmecisi tarafından yaratılmıştır.
Kişisel Tatmin

McDonald’s ile beraberliğiniz hem kendi işletmenizin patronu hem de uluslararası bir organizasyonun üyesi olmanın getireceği kişisel tatmini sağlayacaktır.
Kişisel ve Profesyonel Gelişim

McDonald’s’ın size sağlayacağı sağlam bir işletme deneyimi ve eğitimden dolayı üstün bir profesyonel gelişim sağlayacaksınız.
Kısacası, bir tarafta başarma tutkusu ile dolu girişimci bir ruh, diğer tarafta McDonald’s ve üstün avantajları, sağlıklı ve kârlı bir yatırım için gerekli tüm unsurları barındıran sağlam bir temel oluşturacaktır.

McDonald’s, kendi geliştirdiği restoranların işletmeciliğiyle ilgili lisans verir. Verdiğimiz lisans, işletmecimizin bizim adımız ve markamız altında ticari faaliyette bulunmasına hak tanır.

McDonald’s, işletmeciliği sadece şahsın kendisine verir. Bu kişi başkalarıyla parasal ya da başka şekilde ortaklık içinde olamaz. Şirketlere işletmecilik veremez.
İşletmecimiz, tüm zaman ve gücünü restoranın işletilmesine ve idaresine ayırması gerektiğinden; başka işlerin sorumluluğunda ya da yönetiminde olamaz.
İşletmecilerimiz her zaman işinin başında olan işletmecilerdir, uzaktan idare edenler değildirler.
McDonald’s bir bölge imtiyazı vermemektedir, verilen lisans yalnızca bir restoranın işletmeciliği ile sınırlıdır.
Yatırım maliyeti restoranın tipine ve büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte 400.000- 500.000 USD + KDV arasındadır.
İşletmeci adayı ile 10 yıllık sözleşme yapılır. İşletmeci adayı, McDonald’s’a 30.000 USD + KDV başlangıç ücreti öder.
İşletmecilerimiz, lisans aldığı süre boyunca, aylık net satışları üzerinden belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemektedir.

McDonald’s, genişleme stratejilerine uygun olarak, Türkiye genelinde nerelerde restoran açılacağını bir öncelik sırasına koyar ve uygun bir emlak bulunabildiği takdirde gayrimenkul’ü kiralar veya satın alır. Tadilat projeleri, inşaat işleri, dekorasyon ve ekipmanının tespiti McDonald’s tarafından yapılır. İşletmecimiz restoranın başına geçerken mutfak ekipmanı, oturma grupları, dekor ve iç-dış reklam panoları gibi eşyaların yatırımını yapar. Bu yatırım, restoranın büyüklüğüne göre değişmektedir.

EĞİTİMİNİZ : McDonald’s işletmecilerinin başarılarının bir nedeni ise lisans almadan önce katıldıkları, en ince detayına kadar McDonald’s işini öğrendikleri eğitim programıdır. Bu program, katılım ve performansa bağlı olarak 6 – 8 ay sürmektedir. Full-time olan bu program genellikle restoranlarımızda geçmekte, ayrıca merkez ofisimiz tarafından verilen kurslarla takviye edilmekte ve değişik birçok safhadan oluşmaktadır.İlk iki ay temel operasyon öğretilmekte ve bunu takip eden süre ise değişik müdür sorumluluk ve görevlerinin gösterilmesini kapsamaktadır. En son olarak da Hamburger Üniversitesi tarafından verilen “Restoran Liderlik Uygulamaları Kursu”u tamamladıktan sonra işletmecilik eğitimleri tamamlanmış olur.  Ayrıca bu program süresince işletmeci adayımız bazı seminer ve konferanslara katılır ve McDonald’s yetkilileriyle temaslarında A’dan Z’ye McDonald’s işiyle ilgili bilgilendirilir. Sadece, bu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişiler McDonald’s lisansını alma  imkanına kavuşabilirler.

MÜRACAAT ve SEÇİM : McDonald’s’ın başarısı büyük oranda işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanır. Bu yüzden McDonald’s, işletmecilerinin seçimi konusunda çok titiz davranır. Bir McDonald’s lisansı için müracaatlar “Başvuru Formu”nun doldurulup CV’niz ile birlikte web sayfası üzerinden göndermeniz tarafımıza ulaştırılmasıyla başlar.

Seçim sürecimiz dört adımdan oluşur;

Başvuru formunun değerlendirilmesi,
İlk mülakatlar,
İstanbul’da McDonald’s tarafından uygun bulunan bir restoranımızda gerçekleşen 5 günlük “İş Başında Değerlendirme” çalışması
Son mülakatlardır. Bir önceki adım, her iki taraf için olumlu ise bir sonraki adıma geçilir. İşletmeci adayımız, karşılıklı nihai mutabakattan sonra 6 – 8  ay sürecek uzun eğitim programına başlar.

McDonald’s Bayilik ve McDonald’s Bayilik iletişim Bilgileri

Umarız ki bu bilgiler McDonald’s işletmecisi olmanın getireceği avantajlar ile ilgili sorularınıza cevap vermiştir. Şayet ek bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız; ( 0212 ) 336 34 00 numaralı telefondan Franchising Departmanı’nı arayabilirsiniz. Mesleki başarınızı, artık kişisel başarıya dönüştürmenin zamanının geldiğini ve asıl önemlisi, seçkin McDonald’s ailesinin üyesi olmak için gerekli niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, Web sayfamızda yer alan “Başvuru Formunu”  eksiksiz doldurup, CV’niz ile birlikte web sayfası üzerinden göndermeniz başarılı bir geleceğe adım atmanızda yeterli olacaktır.

McDonald’s’a ve McDonald’s işletmecilik sistemine gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ederiz.

Content Protection by DMCA.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 51 YORUM
 1. fatih delikus dedi ki:

  merhaba ben mc donald dondurma standını açmak istiyorum yer mevcut bunun için neler yapmam gerekiyor ilginize teşekkürler… fatih_delikus@windowslive.com

 2. bayram köse dedi ki:

  Çekmeköy’de kendi mülkümde bayilik istiyorum.alt üst toplam 400 m2 yıllardır plesiyerlik yaptım. işletme ile ne kadar ilgili ve alakalı olursan o oranda başarılı olursun…. yardımlarınızı bekliyorum. bayram.kose@eksun.com.tr

 3. mustafa aydogan dedi ki:

  marmaris te bayılık acıgı varmı sızınle calısmak ıstıyorum ılgınız ıcın tsklr mustafaaydogan71@icloud.com

 4. istanbul dedi ki:

  400-500.000 $ + 30.000$ ve kar marji oraninda belli bor yuzde…I
  McDonald hem bayiileri cogaltiyo hemde parayi yurtdisina transfer edecek..?
  Dunya capinda % 20 oz sermaye kullanmayan bu ABD sirketi aslinda kendi gelisimini baskalarinin parasi ile yapiyor..
  Evet reklam evet kalite ama hic bir kalite bu derece hlobal bir sirkette bu kadar yuksek olmamali..
  Bayilik isteyenler tekrar dusunsun bir araya gelip bir havuz olusturup daha ucuza kendi marka ve kendi kaliteli urunlerini yapabilirler..
  Ancak fiyatlar bu derece yuksek olmasa yatirimcilarin 5 senede amorti edemeyecegi paralari sak diye cikarip vermek istemeleri anlasilir degil

 5. Tamer dedi ki:

  Kayseride mc donald bayilik almak istiyoruz yatirim icin yer ve butce uygundur? Koroglu.93@outlook.fr

 6. Ugur dedi ki:

  Antalya da bayilik almak istiyorum bana ulaşabileceğim bi numara verirseniz sevinirim. hakikat0707@gmail.com

 7. Orhan altinsöz dedi ki:

  Antalya da bayilik istiyorum mcdonalds ailesine katkım olsun saygılar sunuyorum orhan altinsöz 07altinsoz@gmail.com

 8. Erdem dedi ki:

  Bodrum Yalikavak’ta bayilik almak istiyorum palmarinaya 100 mt sehir ici yola iki cephe kendimize ayit yerimiz var burayi degerlendirmek istiyorum?
  McDonalds Bayilik Şartları ve McDonalds Bayilik Başvurusu hakkında detaylı bilgileri mail adresime atarsanız sevinirim. Mail Adresim : erdgokmen@hotmail.com şimdiden teşekkür ederim.

 9. bayram dalyan dedi ki:

  meraba ben antalya dan serik ilcesinde bayilik almak istiyorum… byrm.dalyan0719@hotmail.com

 10. Sefa dedi ki:

  Amasya merzifon ilçesinde bayiliginiz yok dominos pizza var şuan aşırı derecede isleyen bir yer sizin bayiliginizide buraya acarsak çok iyi bi yatırım olur bence bi degerlendirin. Sefacelebi0@gmail.com

 11. İsmail tekin dedi ki:

  İstanbul eminönünde bayiliğinizi düşünüyorum mısır çarşısının hemen önünde 7 katlı bi bünayı kiralayıp böyle bi yokda yürümek istiyorum müşteri potansiyeli çok yüksek olucağından eminim çünkü çevrede bayiliğiniz yok bunu dikkate alırsanız sevinirim SAYGILARIMLA. Arap_iso_30@hotmail.com

 12. Mustafa zengin dedi ki:

  Mc donald bayilik almak istiyorum Gümüşhane merkez için. Cengiz.zengin.30@outlook.com

 13. Tayfur dedi ki:

  Bayınızı açmak istiyorum ORDU/MERKEZ tayfur228@hotmail.com

 14. Deniz dedi ki:

  Vanda bayilik açmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz.. Capadenizcapa@hotmail.com

 15. başak dedi ki:

  mcdonalds acmak istiyorum sarıkamısta bana yardımcı olurmusunuz ?? aysun_adem_@hotmail.com

 16. Nora Luetgehetmann dedi ki:

  Sehr geehrte Damen und Herren
  Ich möchte gerne in Antalya/Belek eine Mc Donald’s Filiale eröffnen, da hier in weitem Umgebung keine MC Donald gibt.
  Wurden Sie bitte diesbezüglich mit mir in Verbindung treten.
  Meine tel Nr 0531 253 57 73.
  Vielen Dank im voraus
  Mit freundlichen grüßen
  N. Lütgehetmann

 17. selahattin Akkuş dedi ki:

  Bayilik almak istiyorum is yeri bana ait kendim kamu çalışanı yim

 18. Adem HANÇER dedi ki:

  10000 öğrenci potansiyeli olan Kilis üniversitesi ve askeri alayın karşısında cafeterya işletmekteyim..mcdonald’s ailesini kilisle tanıştırmak istiyorum..yalnız bayilik meblğsının hepsini karşılayacak gücüm yok..bu potansiyeli değerlendireceğinizi düşünerekten yardımlarınızı bekliyorum..SAYGILARIMLA..0553 620 30 15

 19. Ali ulusoy dedi ki:

  kayseri beyazsehirde bayi almak istiyorum. yola sifir arsam var.

 20. sezer tatar dedi ki:

  istanbul geneline soğutma sistemleri klima soğuk hava depoları soğutucu buzdolapları tamir servisi

 21. sezer tatar dedi ki:

  istanbul bağcılar ve çevre semtlere kombi tamiri bakımı servis imkanı vermekteyiz,kombi bakımı kampanyası

 22. osman sofular dedi ki:

  istanbul avrupa anadolu yakası soğutma depolarınızı ve buzdolapları tamir bakım servis hizmeti veriyorum ,bir çok firmalarla çalışıyoruz referans verebiliriz

 23. Bahaeddin dedi ki:

  Şırnak Cizre’ye bayilik vermenizi istiyom ihtiya ta var çözüm sürecine sizlerinde destek çıkmanın faydası olacaktır yatırımı kendi memleketimde kendi halkıma yapmayı istiyom umarım bayilik vermenizde sıcak bakıp Cizre’ye bu hizmeti bana layik görürsünüz saygılarımla

 24. serkan şıvgın dedi ki:

  ankarada bayilik almak istiyorum yardımcı olurmusunıuz….

 25. merve ANIL dedi ki:

  Uşak merkez için kendimize ait isyerinde bayilik istiyoruz

 26. Hasan Hüseyin Aydın dedi ki:

  Kırşehir merkezde sube acmak istiyorum ilgilenirseniz görüşürmek isterim

 27. ismail dedi ki:

  Daha öncede yaptığım gibi çok büyük adımlar atmak istiyorum o yüzden bu marka altında güçlü potansiyelimle güzel işler yapmayı planlıyorum

 28. Osman YILDIZ dedi ki:

  gaziantep gazimuhtar paşada bankaların ve iş dünyasının merkezinde 500 m2 12 m genişliktekendime ait dükkanlarıda bayilik talep ediyorum en kısa zamanda dönmenizi bekliyorum

 29. rena senol dedi ki:

  Erzurum palerıum avm bayilik almak istiyorum lutfen yardim olun

 30. Murtaza Nazlım dedi ki:

  Yapabileceğimize inandığımız ,lokasyon olarak ta sizin öngörünüz doğrultusunda bulduğumuz bir yerde bayilik talebimiz olacaktır..Halen Tanınmış bir markanın (gıda sektörü dışında ) bayiliğini yapmaktayız.Saygılarımızla.

 31. bekir dedi ki:

  merhaba yurtdisinda kebab pizza dukkanlarim var mcdonalds dusunuyorum

  bayiligi tr yurtdisina alabilirmiyim ve ya acilmamis il varmidir turkiyede

  ilginize tesekkur ederim

 32. Binay HAYDARDEDEOĞLU dedi ki:

  KIRIKKALE de MC DONALD Bayilik Almak istiyorum gereğini bilgilerinize sayğıyla arz ederim.

 33. Mehmet TÜRKERİ dedi ki:

  Ankara Pursaklarda bayilik açmak istiyorum gelişmekte olan bir ilçe oldundan ve yeride çok güzel ve önemli bir yer oldundan değerlendirmenizi istiyorum.

 34. Mehmet TÜRKERİ dedi ki:

  ankara pursaklar ılcesınde bayınız olamak ıstıyorum bulce gelısmekde oldu ıcın burada marka fesfut yerlerı oladı ıcın dusunuyorum EKISAZAMANDA bılgılendırırsenız sevınırım SAYGILARIMLA

 35. seffan guven dedi ki:

  zonguldak çaycumada bayınız olmak ıstıyorum

 36. ecem dedi ki:

  ben işe yeni girdim fakat çıkmak zorundayım işten nasıl ayrılacam bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi lütfen

 37. zulfıkar colak dedi ki:

  bayınız olmak ıstıyorum yerim istanbul selımpasa da 1700m2 yerım var e5 karayolu ustu kadırhas unıversıtesı karsısı vede teraslı bır mekan otopark problemı yok.ıletısım 0530 780 10 40 zulfıkarcolak

 38. vahdetkaya dedi ki:

  istanbul da catering firması işletiyorum ve ayrıca bunun yanında ağrı ya hem yenilik hemde büyüme adına mc donalds açmak istiyorum … hem ağınızı genişletmek hem ağrı ya yeni yeni yatırımlar yaratmak adına bu işi başarabiiceğimi düşünüyorum … değerlendirilmesini istiyorum :..

 39. mcdonald dedi ki:

  bu site yalnızca bilgi amaclıdır mcdonald ile bir baglantı yoktur

 40. nihat çeçen dedi ki:

  slm doğunun incisi olan vav için frenchaiseing olmak istiyorum çok harika bir yeimiz var 600 mt yer van en işlek yeri diyebiliriz ilginize. 05324055504

 41. Hasan dedi ki:

  Merhaba Ben turkıyede bayinizin olmadıgı tek tek il olan Aksarayda Mc Donal s bayiligini Acmak istiyorum

  Saygılarımla
  Hasan Belpınar
  05449484856

 42. MUSTAFA GÜNGÖR dedi ki:

  NİĞDE DE MC DONALDS AÇMAK İÇİN SİZDEN BAYİLİK İSTİYORUM BAŞLANGIÇ ÜCRETİ VE TEMİNATTA SIKINTI OLMAZ BİLGİLERİNİZE ARZEDERİM HAYIRLI HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM

 43. Ersan dedi ki:

  Iğdır merkezde 7 adet dükkanım var toplam mt 2000 mt den fazla mimarisi ayrı veya bütün hale çevrilecek gibi yapılmış her biri üçer katlı bayilinizi düşünüyorum teminat boyutunda sıkıntım yok istediğiniz teminatı verebilirim tel dönerseniz sevinirim 05327987449 dükanlar yeni yapılmış olup kimse oturmamıştır tam 6 yol ağzıdır Iğdır’ın en kıymetli yeridir iyi çalışmalar dilerim

 44. mehmet dedi ki:

  yurt disinda danimarkada calisiyorum yilardir kendi isyerimde calistim artik yurda dønmek istiyorum. ve kendi isimi kurmak istiyorum bu yuzden bayilik istiyorum
  bazi arastirmalar yaptim cok uygun sehirde mcdonals ihtiyaci bulunmaktadir
  umarim cevap verirsiniz
  saygilarimla Mehmet Emin Basoda
  004522959599 danimaka- kopenhag

 45. özay dedi ki:

  ben 30 yasinda girimci bir ruha sahibim.Zonguldak´ìn Caycuma ilcesinde bir Mc donals acmak istiyorum.Kisa zamanda ismimi tüm dünyaya basarili bir genc isadami diye duyurmak istiyorum.bana nasil yardimci olabililrsiniz?
  01636711323
  Almanya/Essen

 46. Murat dedi ki:

  Merhaba ben sizden bayilik istiyorum mekan olarak hem çok güzel hemde çok işlek bir yerde lokantacılık yapıyorum mersin çarşı merkezdeyim 200 mt ilerimizde burger king var ve güzel iş yapmakta mekanım 250 metrekare ve 2 katlıdır ayrıca terasımız var ama sermayem yok ilginize cevabınızı bekliyorum

 47. Ercüment dedi ki:

  Merhabalar,

  Sizin markanızla ilgineniyoruz yatırım için
  Yer ve bütçemiz uygun.

  Bilginize sunar ,iyi akşamlar dilerim

  Ercüment demirakça

 48. Ayhan demirdizen dedi ki:

  Balıkesir Edremit Altınolukta yaşıyorum.25 sene hastane Müdürlüğü yaptım şu an emekliyim.Altınolukta kendi mülkümüzde Mc Donalds bayiliği almak istiyorum.Yerimiz koşullarınız uygun olup sahil kenarında bulunmaktadır.İşlerinizde başarılae diler saygılar sunarım.

 49. ramazan dedi ki:

  bayilik işletme almak istiyorum

 50. mustafa kobal dedi ki:

  bayiniz olmak istiyorum bayburt

 51. MEHMET DAG dedi ki:

  MC DONALD BAYILIK ICIN

BİR YORUM YAZ